WERSJA ARCHIWALNA - Liceum Ogólnokształcące im. Edmunda Bojanowskiego
UWAGA! Zmiana planu
Wpisany przez Administrator   

UWAGA! Od dnia 13 października 2014 roku obowiązuje nowy plan lekcji.

 
Uroczystość wręczenia Złotych Tarcz i pasowania na ucznia klasy pierwszej
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 09 października 2014 08:03

08 października w godzinach popołudniowych miała w naszej szkole miejsce podwójna uroczystość - Pasowanie i Ślubowanie na Ucznia Pierwszej Klasy oraz Wręczenie Złotych Tarcz.
Po uroczystym rozpoczęciu uroczystości nowych uczniów naszej szkoły przywitali: pani dyrektor Renata Jasińska oraz przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Kamil Kowalski. Następnie przystąpiono do ślubowania. Wszyscy uczniowie w skupieniu ślubowali m.in.  być chlubą rodziców, nauczycieli i środowiska lokalnego, być dobrym Polakiem i godnie służyć Ojczyźnie. Po ślubowaniu i wręczeniu tarcz szkolnych dyrektor szkoły pasowała uczniów symbolicznym ołówkiem.
W dalszej części uroczystości pierwszacy popisali się umiejętnościami recytatorskimi oraz wokalnymi, które rozbawiły i wzruszyły wszystkich zgromadzonych na naszej uroczystości.
W drugiej części uroczystości zgodnie z tradycją pani dyrektor wręczyła Złote Tarcze uczniom, którzy w ubiegłym roku szkolnym uzyskali najlepsze wyniki w nauce. Listy gratulacyjne otrzymali ich rodzice.
Laureatami Złotej Tarczy za rok szkolny 2013/2014 zostali:

 

  • Kl. II SP- Bankiewicz Anastazja, Dziewa Anna, Frank Daniel, Graczyk Witold, Janiak Patrycja, Karpiński Maksymilian, Kuzyk Nikola, Medyk Marcelina, Petsch Karolina, Perdoch Wiktoria, Rotkis Jędrzej, Zuba Oliwier,

  • KL. III SP- Jakub Buś, Szymon Dylewicz, Marta Heinemann, Bartłomiej Suchonek

  • KL. IV SP- Wiktoria Sosnowska, Dominika Sadowska, Milena Możdżeń, Wiktor Grabowski,

  • KL. V SP- Wiktoria Kołodziej, Karolina Stanowska, Paulina Babicka,

  • KL. VI SP- Julia Hakkert, Dagmara Kołodziej, Weronika Lech, Julia Słowikowska,

  • KL. II G – Oliwia Abraś, Weronika Kucharska, Marta Miśkiewicz, Paula Śliwka,

  • KL. III G – Magdalena Kuca,

  • KL. II LO- Daniel Paś, Katarzyna Płońska,

  • KL. III LO- Paulina Jasińska, Filip Kuca, Piotr Romańczuk, Mateusz Wójcik

Serdecznie gratulujemy.

 

Galeria HTML, galeria FLASH

 
Kaligrafia, sztuka pięknego pisania
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 07 października 2014 10:13

"Kaligrafia, sztuka pięknego pisania" to projekt, który realizowany był w Lubsku i Veisiejai na Litwie w czerwcu i wrześniu tego roku.
Na filmie fragment działań projektowych jakie miały miejsce w obu szkołach partnerskich.

 
Korpus werblistów
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 02 października 2014 11:39

werble.jpgSzkoła zakupiła zestaw profesjonalnych marszowych werbli. Zainteresowanych udziałem  w "Korpusie werblistów" zapraszamy na spotkania rekrutacyjne, które dbędą się w poniedziałek 6 października od godz.12-15.00 przy ul. Dworcowej ( niebieskie drzwi na zewnątrz budynku). Można przyjść ojedynczo lub w grupie. Celem spotkania będzie sprawdzenie poczucia rytmu oraz możliwości manualnych niezbędnych do doskonalenia gry na werblu.
Poniżej zdjęcia werbli zakupionych przez szkołę.

 

Galeria HTML, galeria FLASH

 
Otrzęsiny
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 02 października 2014 10:47

otrzesiny 1W piątek, 26 września 2014r. w Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym im. E. Bojanowskiego w Lubsku odbyła się uroczystość Otrzęsin uczniów klas pierwszych. Uczniowie klas starszych przygotowali dla swoich młodszych kolegów kilka ciekawych konkurencji, a wśród nich tradycyjne picie mleka, koci makijaż, konkurs na maskotkę klasową. Klasy pierwsze zdały test i zostały przyjęte do naszej społeczności.
Witamy!!

Sylwia Pańkowska
Patrycja Maciszonek - Sych

 

Galeria HTML, galeria FLASH

 
Kuchnia polska, smaki które warto znać
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 21 września 2014 10:36

Od poniedziałku 22.09 do piątku 26.09 będziemy gościć uczniów
z partnerskiego Gymnasium Winsen w Niemczech. 20- osobowa grupa gimnazjalistów z lubska i Winsen będzie realizować wspólny projekt pn" Polska kuchnia, smaki które warto poznać". W trakcie projektowych działań uczniowie będą samodzielnie przygotowywać tradycyjne polskie dania: pierogi "ruskie", z serem z grzybami i kapustą, gotować zupy: pomidorową, żurek, rosół, barszcz czerwony a także bigos. Nie zabraknie ciast, będzie szarlotka i sernik. Własnoręcznie przygotowane dania będą na miejscu degustowane i konsumowane. Oprócz zajęć projektowych uczestnicy złożą wizytę w lubskim ratuszu, zwiedzą lubskie zabytki, nauczą się kroków jednego z polskich tańców narodowych, zatańczą zumbę, rozegrają mecz w piłkę siatkową i w kręgle. Jeśli pogoda dopisze zrobią sobie przechadzkę po linach w pobliskim parku , wejdą na wieżę widokową w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej, a na koniec projektu przy grillu potańczą w rytmach polskich i niemieckich przebojów. Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży-Euroregion SNB

 
Polsko-litewski projekt: Kaligrafia, sztuka pięknego pisania
Wpisany przez Administrator   
środa, 17 września 2014 13:07

W dniach od 8 do 12 września 2014r. 12 osobowa grupa uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. E. Bojanowskiego wraz z paniami Niną Bryczkowską  i Iwoną Zimną przebywała w Veisiejai na Litwie.
Celem podróży była kontynuacja działań projektowych w ramach Polsko – Litewskiego projektu „Kaligrafia, sztuka pięknego pisania”.
W poniedziałek po powitaniu przez Dyrektora tamtejszej szkoły, koordynatora    i nauczycieli w Sali projektowej odbyła się lekcja języka litewskiego i polskiego, następnie obejrzeliśmy szkołę. Po obiedzie zwiedzaliśmy miasto z pięknymi żółto – zielonymi drewnianymi domami, Kościół św. Jerzego, Regionalny Park z rzeźbami. Wzdłuż parku udaliśmy się na spacer nad pięknie rozciągające się jezioro Ancia.   We wtorek zaczęły się zajęcia projektowe – ćwiczyliśmy pisanie minuskułą karolińską i przygotowaliśmy swoje inicjały, które posłużyły nam do wykonania stempli. Po południu udaliśmy się na wycieczkę do Kapciamiestis i Veinezeris do Muzeum Emilii Plater, tu również podziwialiśmy różne odmiany pisma. Dzień pełen wrażeń zakończył się wspólnymi grami sportowymi i ogniskiem z zupą rybną  i pieczonymi kiełbaskami. W następnym dniu udaliśmy się do Pożajścia do XVII wiecznego zespołu klasztornego ufundowanego przez kanclerza wielkiego litewskiego Krzysztofa Zygmunta Paca dla zakonu kamedułów. Tu odbyły się warsztaty przy świecach, pisaliśmy gęsim piórem oraz każdy z nas wykonał swój herb. Po warsztatach i zwiedzeniu Muzeum, po klasztorze oprowadziła nas zakonnica, która przepięknie opowiadała o historii klasztoru. Klasztor otaczają wody tzw. Morza Kowieńskiego, zalewu na Niemnie, co przydaje okolicy malowniczości i czyni wizytę w Pożajściu jeszcze ciekawszą. Zwiedziliśmy Kowno oraz byliśmy w jedynym na Litwie Centrum Kształcenia Zawodowego im. Króla Mendoga. W czwartek po zajęciach projektowych, po wypaleniu swoich inicjałów na stemplach, udaliśmy się z wizytą do Druskiennik do Muzeum Rzeźby i na kręgielnię. Piątek był ostatnim dniem zajęć, adresowaliśmy koperty do naszych nowo wybranych euro parlamentarzystów z gratulacjami i je opieczętowaliśmy naszymi lakowymi pieczęciami. Po obiedzie uczyliśmy się litewskiej piosenki, tańców i gier. Wieczorami spotykaliśmy się z naszymi przyjaciółmi z projektu na wspólnych dyskotekach i w saunie.
Nasz projekt zakończył się podsumowaniem i ewaluacją oraz nie kończącymi się pożegnaniami i chęcią pozostania w Veisiejai jeszcze choć na kilka dni.

 

Galeria HTML, galeria FLASH

 

Adresowanie kopert do Europosłów

Galeria HTML, galeria FLASH

 

Działania projektowe - Inicjał renesansowy

Galeria HTML, galeria FLASH

 

Ewaluacja projektu

Galeria HTML, galeria FLASH

 

Klasztor kameduński w Pożajściu

Galeria HTML, galeria FLASH

 

Kowno - szkoła średnia

Galeria HTML, galeria FLASH

 

Kręgielnia

Galeria HTML, galeria FLASH

 

Licheń w drodze powrotnej z Litwy

Galeria HTML, galeria FLASH

 

Muzea i zabytki

Galeria HTML, galeria FLASH

 

Nauka tańców litewskich

Galeria HTML, galeria FLASH

 

Odpoczynek

Galeria HTML, galeria FLASH

 

Parterska szkoła w Veisiejai

Galeria HTML, galeria FLASH

 

Powitanie i zwiedzanie szkoły

Galeria HTML, galeria FLASH

 

Wycieczka do Druskiennik

Galeria HTML, galeria FLASH

 

Wycieczka do Kowna

Galeria HTML, galeria FLASH

 

Zajęcia projektowe

Galeria HTML, galeria FLASH

 

Zajęcia z kaligrafii

Galeria HTML, galeria FLASH

 

Zwiedzanie otoczenia

Galeria HTML, galeria FLASH

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 40