WERSJA ARCHIWALNA - Liceum Ogólnokształcące im. Edmunda Bojanowskiego
Kaligrafia-sztuka pięknego pisania
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 01 lipca 2014 10:33
 
Kaligrafia – sztuka pięknego pisania
Wpisany przez Administrator   
środa, 18 czerwca 2014 14:07

all

Od poniedziałku(16.06) do soboty (21.06) w Lubsku w woj. lubuskim realizowana jest pierwsza część polsko-litewskiego projektu pt "Kaligrafia-sztuka pięknego pisania". Partnerami w projekcie są szkoły średnie: Liceum Ogólnokształcące im. Edmunda Bojanowskiego w Lubsku i  Technologijos ir Verslo Mokyla z Veisiejai na Litwie.
Celem projektu jest  pogłębienie wiedzy i  umiejętności o prawie zapomnianej dziś sztuce pięknego pisania, i równie pięknego i logicznego wyrażania swoich myśli i emocji poprzez kaligrafowanie znaków alfabetu odpowiednimi, przeznaczonymi wyłącznie do tego celu, narzędziami. Łączy  się z tym pogłębienie wiedzy o europejskiej kulturze a także wzmocnienie więzi rówieśniczych podczas  międzynarodowego spotkania.
Pierwszy dzień upłynął pod znakiem oficjalnych działań projektowych. Było powitanie gości chlebem i solą, oficjalne przemowy, pierwsze prezentacje i próby komunikacji w języku polskim i litewski.
Z udziałem przedstawicieli Uniwersytetu Trzeciego Wieku  odbyła się dyskusja na temat przemian demokratycznych jakie dokonały się w Lubsku i w Polsce w minionym dziesięcioleciu. Ważnym akcentem wieńczącym przedpołudniowe działania było spotkanie z Burmistrzem Lubska.
W godzinach popołudniowych odbyły  się zajęcia wprowadzające do warsztatów z kaligrafii, które od wtorku ruszą pełną parą. Pierwszy wspólny wieczór uczniowie spędzili w Lubskim Domu Kultury gdzie nauczyli się  podstawowych kroków krakowiaka, polskiego tańca narodowego i piosenki "Razem" która będzie obecna w trakcie całego projektu.

 

Powitanie gości z Litwy

Galeria HTML, galeria FLASH

Poznajemy się

Galeria HTML, galeria FLASH

Prezentacja informacji o projekcie

Galeria HTML, galeria FLASH

Nauka języka polskiego i litewskiego

Galeria HTML, galeria FLASH

10-lat demokratycznych przemian w Polsce

Galeria HTML, galeria FLASH

Spotkanie z Burmistrzem Lubska

Galeria HTML, galeria FLASH

Herbaciane przerwy

Galeria HTML, galeria FLASH

Działania projektowe

Galeria HTML, galeria FLASH

 

 
Zakończenie roku szkolnego
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 17 czerwca 2014 07:18

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się w dniu 27 czerwca 2014 o godz. 9.30 w budynku przy ul. Kolejowej 9.

 
Młodzi Głosują 2014
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 27 maja 2014 14:56

mlodzi glosuja2014

 

Galeria HTML, galeria FLASH

 
IX Międzyszkolny Sejmik Krajoznawczy, poświęcony Lwowskim Orlętom
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 15 kwietnia 2014 12:28
orleta.jpg

9 kwietnia br. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Lubsko miał miejsce IX Międzyszkolny Sejmik Krajoznawczy, poświęcony Lwowskim Orlętom z okazji przypadającej w tym roku 96. Rocznicy walk i Ich zwycięstwa w obronie niepodległości.
Organizatorami i realizatorami tego przedsięwzięcia byli uczniowie naszych szkół im. E. Bojanowskiego : Julia Słowikowska, Julia Hekkert, Weronika Lech, Daniela Leszczewska, Bartosz Dmuchowski, Oliwia Pachciarek, Kamil Kowalski, Weronika Budzianowska. Sejmiki krajoznawcze  o wybitnych Polakach Kresowych  od lat organizowane są we współpracy z młodzieżą Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Lubsku, Szkoły Podstawowej im. S. Żeromskiego w Górzynie, Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Jasieniu oraz Niepublicznego Gimnazjum dla Młodzieży w Lubsku. Tegoroczna konferencja odbyła się z udziałem uczniów Gimnazjum im. Orląt Lwowskich  w Ruszowie, którzy przybyli na spotkanie ze swoimi nauczycielami: p. Urszulą Zel i p. Krzysztofem Zielińskim.  Przedstawiciele tej szkoły w prezentacji multimedialnej  nie tylko przybliżyli działalność szkoły i osiągnięcia uczniów,  ale też zaprezentowali  swoje umiejętności muzyczne.
Wykłady uczniów L. Grabarek, Sary Szwajcer, P. Ostapowicz (SP Górzyn), N. Mikołajczyk, P. Kubiak( NGdM) , J. Weran, P. Salomońskiej (SP Jasień) , W. Budzianowskiej (LO im. E. Bojanowskiego) przeplatały się z recytacją wierszy i pieśniami o Lwowskich Orlętach. Prelekcja Joanny Zięby nauczyciela historii w szkołach im. E. Bojanowskiego w Lubsku, uświadomiła zebranym, okoliczności  w jakich znalazły się dzieci, które stanęły do walki w obronie niepodległości. Prawdziwych wzruszeń dostarczyło przedstawienie teatralne przygotowane przez dzieci z SP1, aktorów ,,Teatru Trzech Serc’’.
Na pochwałę zasługuje postawa uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. E. Bojanowskiego Daniela Paś, Tomasza Gila, Kamila Bobera, którzy pełnili funkcję inspicjentów godnie reprezentując szkołę.

Podsumowania sejmiku tradycyjnie dokonał dr Mieczysław Wojecki krajoznawca i podróżnik, honorowy obywatel Lubska, który wysoko ocenił prezentacje, wypowiedzi  i program artystyczny przygotowany przez uczniów.  
Niewątpliwie zaangażowanie dzieci przyczyniło się wzbogacenia wiedzy historycznej i pogłębienia poczucia tożsamości narodowej.


Koordynator:  M. Budzianowska

 
Życzenia
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 14 kwietnia 2014 10:14

zyczenialo2014

 
Licealiści pojadą na Litwę
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 27 marca 2014 08:26

polskolitewskifundusz

 

Wyniki konkursu projektów Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży na rok 2014 Decyzja Komitetu z dnia 20 marca 2014 r. Projekt wymiany w którym udział wezmą uczniowie z naszego LO i Szkoły średniej w Veisiejai na Litwie został zaakceptowany.
Dofinansowanie do realizacje projektu wynosi 5 500 EUR (22 880,55zł). Już w czerwcu br. gościć będziemy 12- osobową grupę uczniów z Litwy, a rewizytą do Veisiejai licealiści pojadą we wrześniu. Pozytywna decyzja cieszy tym bardziej, że na 106 złożonych wniosków w Polsce, jedynie 20 otrzymało dofinansowanie.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 40