WERSJA ARCHIWALNA - Liceum Ogólnokształcące im. Edmunda Bojanowskiego
Obwieszczenie wyborcze
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 18 listopada 2013 19:47
obwieszczenie1.jpg obwieszczenie2.jpg

 

 
Konkurs o patronie szkoły
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 08 października 2013 10:34

23.09.2013r. odbył się szkolny konkurs wiedzy o patronie ph. „ Znam życie patrona szkoły – bł. E. Bojanowskiego”. W konkursie udział wzięło 2 uczniów. Największą wiedzą wykazał się Tomasz Gil z klasy I , II miejsce – Jakub Mól.

Organizatorzy:
Iwona Zimna
Patrycja Maciszonek - Sych

Galeria HTML, galeria FLASH

 
Święto Patrona Szkoły
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 08 października 2013 10:05

edmund_bojanowski.jpgJak co roku SZKOŁY imienia Edmunda Bojanowskiego w Lubsku uroczyście obchodziły „Dzień Patrona „. Patronem naszej szkoły jest błogosławiony Edmund Bojanowski. W tym roku „Dzień Patrona‘’ był połączony z wręczeniem złotych tarcz i listów gratulacyjnych dla rodziców uczniów wzorowych. Tradycją naszej szkoły jest również konkurs wiedzy o patronie. Konkurs zawsze organizuje pani Iwona Zimna.
Pierwsza część uroczystości była poświęcona naszemu Patronowi, gdzie Pani Joanna Zięba (nauczyciel Historii) przedstawiła nam życie i działalność Edmunda Bojanowskiego w fantastycznej prezentacji multimedialnej. Prezentacja była bardzo ciekawa. Na Sali panowała wielka cisza, każdy był wsłuchany w interesujące słowa pani Joanny. Również Pani Joanna wręczyła nagrody za konkurs wiedzy o patronie.
Druga cześć uroczystości była skupiona na pasowaniu i ślubowaniu uczniów klas pierwszych, wręczeniu złotych tarcz dla uczniów wzorowych i listów gratulacyjnych dla rodziców.
Kolejna część uroczystości to występy i popisy sceniczne. W tym roku organizatorzy postawili na muzyczne talenty uczniów. Uczniowie klas pierwszych mieli możliwość zaprezentowania się jak z najlepszej strony oraz pokazania swoich umiejętności.
W naszej szkole jak podkreśliła prowadząca Oliwia Pachciarek priorytetem są języki obce, tak więc uczniowie zaśpiewali piosenki w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim. Natomiast klasa piąta zaśpiewała piosenkę po polsku, która odświetla charakter naszej szkoły, a  ciekawostką jest fakt, iż zaśpiewana piosenka przez uczniów klasy piątej została wymyślona i napisana przez nich samych…
Należy przyznać, że taki dzień jest potrzebny uczniom do pogłębiania wiedzy o patronie oraz wdrażanie tradycji szkoły, czy motywowania do zdobywania sukcesów edukacyjnych.
Warto dodać, że w tym ważnym dniu wspólnie celebrowali nie tylko uczniowie, rodzice czy grono pedagogiczne ale również zaproszeni goście, między innymi: dyrektorzy szkół podstawowych, zastępca dyrektora Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i pan Krzysztof Bagiński.

 

Galeria HTML, galeria FLASH

 
Międzynarodowy Turniej Żarskich Olimpijczyków
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 03 października 2013 12:46

W dniach 27-28 października w sali Powiatowego Centrum Sportu w Żarach odbył się pierwszy Międzynarodowy Turniej „Żarskich Olimpijczyków” w zapasach dziewcząt i chłopców. Impreza zgromadziła 80 sportowców z Danii, Szwecji, Norwegii i Polski. W przemiłej atmosferze przy dopingu miejscowej publiczności oraz gości honorowych tj. Starosty Powiatu Marka Cieślaka, Burmistrza Żar Wacława Maciuszonka, Burmistrza Lubska Bogdana Bakalarza, Vice Burmistrza Żar Edwarda Łyby, Prezesa Lubskich Wodociągów i Kanalizacji Piotra Palcata oraz Prezes MLKS Agros Żary Kamili Zgolak-Suszka sędziowie dali sygnał do rozpoczęcia walk. Ekipy zagraniczne jak i kluby polskie przyjechały w bardzo mocnej obsadzie dlatego walki stały na bardzo wysokim poziomie. Zmaganiom zapaśników przyglądali się nasi olimpijczycy tj. Józef Tracz-trzykrotny medalista IO, Andrzej Wroński-dwukrotny medalista IO, Władysław Stecyk oraz Iwona Matkowska. Z lubskich zapaśników najlepiej wypadł Erwin Imbierski kat.100 kg. (Zespół Szkół Technicznych w Lubsku), który wygrał w finale z zawodnikiem ze Szwecji. Srebrne medale wywalczyli Damian Błażewicz kat.85 kg i Bartosz Kołodziej kat.76 kg. (obaj Liceum Bojanowskiego w Lubsku). Ten ostatni udowodnił, że walczyć należy do końca ponieważ w ciągu ostatnich dwóch sekund walki wykonał akcję techniczną za dwa punkty i cały pojedynek wygrał. Na V miejscu uplasowali się najmłodsi zapaśnicy w grupie kadetów tj. Michał Świerczyński (Gim. Królowej Jadwigi w Lubsku) oraz Krystian Grabowy (Gim. Bojanowskiego w Lubsku).

 

Galeria HTML, galeria FLASH

 
Maraton
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 24 września 2013 09:49

maraton_g.jpg21.09.2013 odbył się w Lubsku nad zalewem maraton z okazji 730-lecia nadania praw miejskich. Choć był to zimny i mokry poranek sobotni, na starcie nie zabrakło uczniów naszej szkoły. Trasa wynosiła 2200 m i prowadziła w koło zalewu. Po solidnej rozgrzewce na start stanęły dziewczęta szkól podstawowych. Najlepsza z naszej szkoły okazała się Zuzanna Pacholska z kl. IV. Następnie ruszyli chłopcy, a najszybszy z Bojana był Mikołaj Dudojć z kl. VI. Jako kolejni pobiegli gimnazjaliści oraz licealiści. Trzecie miejsce na podium wywalczył spośród wszystkich uczestników Krystian Grabowy z kl. III b. Na trasie nie obyło się bez przygód. Jedna z uczestniczek zwichnęła nogę. Na pomoc ruszyły jej Julia Słomińska i Oliwia Stanowska z kl. VI, które zrezygnowały z walki o medale i doprowadziły koleżankę do mety. Dziewczynki, za swoją sportową postawę, otrzymały specjalną nagrodę fair play. Wszyscy uczestnicy zachowali na pamiątkę swoje numery startowe i cieszyli się z różnych nagród.

Wzorem dla naszych uczniów był pan Mirek Sawicki, który wziął udział w biegu na 10 km. Na metę przybył z jeszcze dużym zapasem sił i zdradził, że w następnym maratonie zmierzy się z 40 km.

Wszystkim uczestnikom należą się gratulacje i słowa uznania, że sobotę przed telewizorem zamienili na aktywność sportową.

I. K.-P.

 

Galeria HTML, galeria FLASH

 

 
Otrzęsiny
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 19 września 2013 12:33

otrzesiny201318 września 2013 odbyły się otrzęsiny klasy pierwszej liceum. Pierwszoklasiści musieli przejść przez wiele trudnych zadań. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

 

Galeria HTML, galeria FLASH

 
Zapraszamy do naszej szkoły
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 23 lipca 2013 09:53

lo resize

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 40