WERSJA ARCHIWALNA - Liceum Ogólnokształcące im. Edmunda Bojanowskiego
Poleczka w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 3 w Lubsku
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 11 grudnia 2014 08:45

 

 
Play Our Anthems, Share Our Traditions Lubsko - Poland
Wpisany przez Administrator   
środa, 10 grudnia 2014 13:14

 

 
Gala Nadania Sztandaru Szkołom im. Edmunda Bojanowskiego w Lubsku
Wpisany przez Administrator   
piątek, 05 grudnia 2014 13:36

sztandar.pngW życiu każdego człowieka są chwile niezwykłe, które zapadają na stałe w jego pamięci. Takim doniosłym wydarzeniem dla dzieci, rodziców, dyrekcji, grona pedagogicznego i pracowników Szkół imienia Edmunda Bojanowskiego w Lubsku jest uroczystość nadania sztandaru, ufundowanego przez organ prowadzący - Zakład Doskonalenia Zawodowego w Zielonej Górze.
Ta niezwykle podniosła uroczystość, która na zawsze zapisze się na kartach historii szkoły odbyła się 2 grudnia 2014 roku. Tego dnia obchodziliśmy także Święto Patrona Szkoły oraz gościliśmy partnerów z projektu pt.: „Grajmy nasze hymny, dzielmy się naszymi tradycjami”.
O godzinie 10:00 goście, nauczyciele i młodzież szkolna uczestniczyli w mszy świętej celebrowanej przez księdza  proboszcza Władysława Tasiora, na której odbyła się ceremonia poświęcenia Sztandaru- symbolu nauki i pracy dla dobra szkoły, gminy i ojczyzny.
Dalsza część uroczystości odbyła się w Lubskim Domu Kultury, prowadzili ją Joanna Zięba i Mirosław Sawicki. Rozpoczęła się ona polonezem w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. E. Bojanowskiego. Uświetniły ją także poczty sztandarowe z zaprzyjaźnionych szkół .
Pani Dyrektor Renata Jasińska przywitała zgromadzonych gości. Następnie Prezes Zarządu Zakładu Doskonalenia Zawodowego Jarzy Stawski wręczył sztandar Pani Dyrektor, kolejnym krokiem było przekazanie go Szkolnemu Pocztowi Sztandarowemu, w skład którego weszli wyróżnieni uczniowie : Marta Miśkiewicz, Weronika Kucharska i Marcel Koniecki.

Sztandar jest wyrazem szacunku dla symboli szkolnych i państwowych. Uczy godnej postawy i skłania do przejmowania zasad postępowania Patrona Szkoły- bł. Edmunda Bojanowskiego. Awers: wykonany jest z tkaniny satynowej w kolorze ecru. Prawa strona to wizerunek Patrona Szkoły z napisem: „Szkoły im. Edmunda Bojanowskiego w Lubsku”. Rewers: wykonany z tkaniny satynowej w kolorze czerwonym z białym orłem w tle i napisem Rzeczpospolita Polska.   
Kolejnym ważnym punktem programu było ślubowanie, do którego wystąpili wzorowi uczniowie Szkół im. Edmunda Bojanowskiego: Patrycja Janiak, Emilia Sokołowska, Szymon Dylewicz, Wiktor Grabowski, Adrian Hulko, Dagmara Kołodziej, Martyna Jasińska, Rafał Zawała, Daniel Paś, Sylwia Ziemba, Eryk Dobrzański, Paula Śliwka. Tekst ślubowania został uroczyście zadeklamowany przez uczennicę klasy VI Julię Hekkert.
Głos zabrali również zaproszeni goście, podziękowania złożyła  Pani Wioletta Markulak wizytator z Kuratorium Oświaty. Natomiast w imieniu palcówek oświatowych głos zabrali: Pani Elżbieta Haściło- Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1, Pani Monika Przysmak- Dyrektor Niepublicznego Gimnazjum dla Młodzieży w Lubsku, Pan Sławomir Muzyka- Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jasieniu.
Kolejna część programu poświęcona była historii Szkół Bojanowskich, które istnieją już od 2005 roku. Prezentację multimedialną przygotowała i przedstawiła zgromadzonym gościom Pani Joanna Zięba.
Następnie reprezentanci szkół partnerskich realizujący program projektu: „Grajmy nasze hymny, dzielmy się naszymi tradycjami” kolejno prezentowali polski hymn. Byli to partnerzy z Bułgarii, Grecji, Włoch, Turcji i Rumunii. Aranżacja hymnu polskiego była wielce oryginalna i urozmaicona. Zwieńczeniem hołdu złożonego polskiej tradycji, było odśpiewanie hymnu polskiego przez  Dyrekcję, Grono Pedagogiczne i uczniów Szkół Bojanowskich.
Uroczym akcentem była prezentacja tańca przez najmłodszych wykonawców z Przedszkola numer 3 w Lubsku. Wywołała uśmiech na twarzach zgromadzonych gości.
W najważniejszych momentach uroczystości mogliśmy usłyszeć dźwięk werbli marszowych. W skład „Korpusu werblistów” weszli uczniowie Szkół im. Edmunda Bojanowskiego, którzy wykazali się doskonałym poczuciem rytmu. Dzięki Panu Stefanowi Ciężkowskiemu, który czuwał nad przygotowaniem,  uczniowie mogli uświetnić tak ważną uroczystość.
W ostatniej części programu swoje umiejętności artystyczne zaprezentowali przedstawiciele szkół partnerskich, uczestniczących w projekcie „Grajmy nasze hymny, dzielmy się naszymi tradycjami”. Jako pierwsi zaprezentowali się goście z Bułgarii, którzy w pięknych strojach zatańczyli tradycyjny, bułgarski taniec. Następnie zostaliśmy wprowadzeni w świąteczny nastrój dzięki wysłuchaniu kolędy w wykonaniu grupy z Rumunii. Również reprezentanci Włoch, Grecji oraz Turcji zaprezentowali tradycyjne tańce, mięliśmy także okazję zobaczyć ich wspaniałe, narodowe stroje.
Nie obyło się także bez podziękowań sponsorom, na których pomoc zawsze mogą liczyć Szkoły  im. E. Bojanowskiego. Pani Dyrektor Renata Jasińska przekazała podziękowania dla Pani Angeli Rajman – przedstawicielki firmy Magnolia, która zawsze swoimi słodkościami wspiera działania szkoły.
Dziękujemy wszystkim, którzy nawet w jak najskromniejszy sposób przyczynili się do pomocy, służyli wsparciem, tworzyli atmosferę tak podniosłego święta w naszej placówce, pozostawiając niezatarte wspomnienia i mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

MN
AZ

 

Galeria HTML, galeria FLASH

  

 

 

 

 

 

 

 

 
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 18 listopada 2014 09:06

urna01W dniu 13 listopada 2014 r. w świetlicy LO im. E. Bojanowskiego odbyły się w pełni demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Głosowanie na wcześniej przygotowanych kartach wyborczych poprzedzone zostało kampanią wyborczą kandydatów do zaszczytnych funkcji w samorządzie szkolnym. W tym dniu cała szkoła wzięła udział w zorganizowanym przez odchodzących już członków Samorządu Uczniowskiego sejmiku, na którym zostało przedstawione sprawozdanie z działalności za poprzedni rok szkolny oraz zaprezentowali się kandydaci do SU na nowy rok szkolny 2014/2015.
W skład komisji, która czuwała nad prawidłowym przebiegiem wyborów weszli uczniowie klasy III LO:

  • Błażewicz Damian

  • Konopielko Małgorzata

  • Romańczuk Piotr

Po głosowaniu komisja przeliczyła oddane na kartach wyborczych głosy przez uczniów i nauczycieli.
Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum im. Edmunda Bojanowskiego w Lubsku w nowym roku szkolnym została uczennica klasy I LO  Sylwia Ziemba, Zastępcą Przewodniczącego  - uczeń klasy I LO – Eryk Dobrzański, Skarbnikiem – Aleksandra Korzyniewska z klasy I LO.

Sporządziła: Sylwia Pańkowska

 

Galeria HTML, galeria FLASH

 

 
Listy od posłów Parlamentu Europejskiego
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 06 listopada 2014 10:31

W odpowiedzi na życzenia i gratulacje z okazji wyboru do Europarlamentu, otrzymujemy podziękowania od Posłanek i Posłów, które sukcesywnie będziemy umieszczać na naszej stronie. Miłej lektury.

 

 

list1 r

list2 r

list2 r

list2 r

list2 r

 
Konkurs o patronie szkoły
Wpisany przez Administrator   
piątek, 24 października 2014 12:30

.

bojanowski.jpg

„Każda dobra dusza jest jako ta świeca, która sama się spala, a innym przyświeca.”

23 października 2014r. odbył się szkolny konkurs wiedzy o patronie pod hasłem „Znam życie patrona szkoły – bł. Edmunda Bojanowskiego”.  W konkursie udział wzięło 6 uczniów. Największą wiedzą wykazał się Bartosz Kołodziej z klasy III i zajął I miejsce,
II miejsce – Tomasz Gil z klasy II
III miejsce – Patrycja Sawron z klasy III

Organizatorzy:
Iwona Zimna
Patrycja Maciszonek - Sych

 

Galeria HTML, galeria FLASH

 
Nauka tańca na Litwie
Wpisany przez Administrator   
piątek, 17 października 2014 07:29
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 40