Maraton
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 24 września 2013 09:49

maraton_g.jpg21.09.2013 odbył się w Lubsku nad zalewem maraton z okazji 730-lecia nadania praw miejskich. Choć był to zimny i mokry poranek sobotni, na starcie nie zabrakło uczniów naszej szkoły. Trasa wynosiła 2200 m i prowadziła w koło zalewu. Po solidnej rozgrzewce na start stanęły dziewczęta szkól podstawowych. Najlepsza z naszej szkoły okazała się Zuzanna Pacholska z kl. IV. Następnie ruszyli chłopcy, a najszybszy z Bojana był Mikołaj Dudojć z kl. VI. Jako kolejni pobiegli gimnazjaliści oraz licealiści. Trzecie miejsce na podium wywalczył spośród wszystkich uczestników Krystian Grabowy z kl. III b. Na trasie nie obyło się bez przygód. Jedna z uczestniczek zwichnęła nogę. Na pomoc ruszyły jej Julia Słomińska i Oliwia Stanowska z kl. VI, które zrezygnowały z walki o medale i doprowadziły koleżankę do mety. Dziewczynki, za swoją sportową postawę, otrzymały specjalną nagrodę fair play. Wszyscy uczestnicy zachowali na pamiątkę swoje numery startowe i cieszyli się z różnych nagród.

Wzorem dla naszych uczniów był pan Mirek Sawicki, który wziął udział w biegu na 10 km. Na metę przybył z jeszcze dużym zapasem sił i zdradził, że w następnym maratonie zmierzy się z 40 km.

Wszystkim uczestnikom należą się gratulacje i słowa uznania, że sobotę przed telewizorem zamienili na aktywność sportową.

I. K.-P.

 

Galeria HTML, galeria FLASH