Święto Patrona Szkoły
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 08 października 2013 10:05

edmund_bojanowski.jpgJak co roku SZKOŁY imienia Edmunda Bojanowskiego w Lubsku uroczyście obchodziły „Dzień Patrona „. Patronem naszej szkoły jest błogosławiony Edmund Bojanowski. W tym roku „Dzień Patrona‘’ był połączony z wręczeniem złotych tarcz i listów gratulacyjnych dla rodziców uczniów wzorowych. Tradycją naszej szkoły jest również konkurs wiedzy o patronie. Konkurs zawsze organizuje pani Iwona Zimna.
Pierwsza część uroczystości była poświęcona naszemu Patronowi, gdzie Pani Joanna Zięba (nauczyciel Historii) przedstawiła nam życie i działalność Edmunda Bojanowskiego w fantastycznej prezentacji multimedialnej. Prezentacja była bardzo ciekawa. Na Sali panowała wielka cisza, każdy był wsłuchany w interesujące słowa pani Joanny. Również Pani Joanna wręczyła nagrody za konkurs wiedzy o patronie.
Druga cześć uroczystości była skupiona na pasowaniu i ślubowaniu uczniów klas pierwszych, wręczeniu złotych tarcz dla uczniów wzorowych i listów gratulacyjnych dla rodziców.
Kolejna część uroczystości to występy i popisy sceniczne. W tym roku organizatorzy postawili na muzyczne talenty uczniów. Uczniowie klas pierwszych mieli możliwość zaprezentowania się jak z najlepszej strony oraz pokazania swoich umiejętności.
W naszej szkole jak podkreśliła prowadząca Oliwia Pachciarek priorytetem są języki obce, tak więc uczniowie zaśpiewali piosenki w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim. Natomiast klasa piąta zaśpiewała piosenkę po polsku, która odświetla charakter naszej szkoły, a  ciekawostką jest fakt, iż zaśpiewana piosenka przez uczniów klasy piątej została wymyślona i napisana przez nich samych…
Należy przyznać, że taki dzień jest potrzebny uczniom do pogłębiania wiedzy o patronie oraz wdrażanie tradycji szkoły, czy motywowania do zdobywania sukcesów edukacyjnych.
Warto dodać, że w tym ważnym dniu wspólnie celebrowali nie tylko uczniowie, rodzice czy grono pedagogiczne ale również zaproszeni goście, między innymi: dyrektorzy szkół podstawowych, zastępca dyrektora Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i pan Krzysztof Bagiński.

 

Galeria HTML, galeria FLASH