DAMIAN BŁAŻEWICZ BRĄZOWYM MEDALISTĄ OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W ZAPASACH STYL KLASYCZNY
Wpisany przez Administrator
piątek, 26 lipca 2013 14:20

W dniach 19-21 lipca w Piotrkowie Trybunalskim odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach styl klasyczny. W zawodach wystartował Damian  Błażewicz oraz Bartosz Kołodziej (obaj I klasa Liceum Ogólnokształcącego im. Edmunda Bojanowskiego w Lubsku). Startujący w kat. wag. 76 kg. Bartosz Kołodziej uplasował się na 16 m. Bartek miał fatalne losowanie. W pierwszej walce spotkał się z późniejszym mistrzem  polski natomiast w drugiej z brązowym medalistą mistrzostw. Damian Błażewicz startujący w kat. wag. 100 kg. w pierwszej walce spotkał się z późniejszym wice mistrzem polski Filipem Chrząszczem i przegrał  ten pojedynek na punkty. Następnie stoczył trzy pojedynki o wszystko. Wygrał wszystkie przed czasem. W walce o medal brązowy spotkał się reprezentantem gospodarzy Markiem Kleczewskim AKS Piotrków Trybunalski. Damian wyszedł tak skoncentrowany i zmotywowany, że rywalowi nie dał czasu nawet pomyśleć. Wejściem w pas powalił przeciwnika na łopatki i wygrał walkę przed czasem. Miłym akcentem było odebranie gratulacji podczas dekoracji zawodników od medalistów igrzysk olimpijskich Andrzeja Wrońskiego i Piotra Stępnia oraz Prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego Grzegorza Pieronkiewicza. W zawodach startowało 160 zawodników wyłonionych w drodze eliminacji z 54 klubów.
Za wszelką pomoc lubscy zapaśnicy dziękują Lubskim Zakładom Wodociągów i Kanalizacji.