WERSJA ARCHIWALNA - Gimnazjum im. Edmunda Bojanowskiego w Lubsku
 
15.09.2019.
Menu główne
Start
Aktualności
--> Dla uczniów <--
Zdjęcia klasowe
Play our anthems, Share our Traditions - wizyta w Rumunii Drukuj
Wpisał: Administrator   
27.05.2014.
Realizacja projektu trwa 2 lata, począwszy od sierpnia 2013 r. w siedmiu krajach europejskich: Grecji, Turcji, Polsce, Rumunii, Bułgarii, Włoszech i Wielkiej Brytanii.
Trzecia wizyta odbyła się w Botoşanii, na Rumunii, trwała 5 dni od poniedziałku 12.05.2014 r. do piątku 16.05.2014. Z Gimnazjum i Liceum im. E. Bojanowskiego w Lubsku w projekcie wzięło udział 9 uczniów i 4 nauczycieli.

Nasi uczniowie mieli okazję zwiedzać i podziwiać zabytki, pomniki, muzea z regionu Suczawa, Botosanii w Rumunii. Odwiedziliśmy również rumuńskie gospodarstwo rolne, gdzie mieliśmy okazję spróbować tradycyjnych potraw regionalnych, malowane klasztory Bukowiny w: Sucevita i Voroneţ. Wzięliśmy udział w warsztatach ceramiki na Marginea gdzie widzieliśmy czarne tradycyjne garncarstwo rzemieślnicze.

Projekt ten pomógł nam porównać sposoby nauczania i oceniania w różnych krajach, w poznaniu lokalnej kultury, jak i doskonaleniu języka angielskiego i technologii informacyjno-komunikacyjnych przez gości i gospodarzy. A nasi uczniowie nawiązali wspaniałe przyjaźnie z uczniami zaprzyjaźnionych państw.