WERSJA ARCHIWALNA - Gimnazjum im. Edmunda Bojanowskiego w Lubsku
 
Start
22.08.2019.
Menu główne
Start
Aktualności
--> Dla uczniów <--
Zdjęcia klasowe
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO GIMNAZJUM
Wpisał: Administrator   
18.11.2014.
urna01.jpg
W dniu 13 listopada 2014 r. w świetlicy Gimnazjum im. E. Bojanowskiego odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Głosowanie na wcześniej przygotowanych kartach wyborczych poprzedzone zostało tygodniową kampanią wyborczą kandydatów do zaszczytnych funkcji w samorządzie szkolnym.
W skład komisji, która czuwała nad prawidłowym przebiegiem wyborów weszli uczniowie klasy III GA:
  • Mateusz Grabowy- przewodniczący,
  • Bartłomiej Barski - zastępca przewodniczącego,
  • Bartosz Ławicki – członek.
Po głosowaniu komisja przeliczyła oddane na kartach wyborczych głosy przez uczniów i nauczycieli, przewodniczący Komisji Wyborczej – Mateusz Grabowy odczytał oficjalne wyniki.
Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum im. Edmunda Bojanowskiego w Lubsku w roku szkolnym 2014/2015 został uczeń klasy I Gb - Dawid Gawron, Zastępcą Przewodniczącego  - uczeń klasy I Gb – Kewin Jasak, Skarbnikiem – Wiktoria Salamońska z klasy I Gb oraz rzecznikiem praw ucznia – Oliwia Pachciarek z klasy I Ga.
 
Uwaga! zmiana planu
Wpisał: Administrator   
04.01.2012.

UWAGA! Od dnia 17 listopada 2014 roku obowiązuje nowy plan lekcji.

 
Historyczny wynik lubskich zapaśników
Wpisał: Administrator   
07.11.2014.
zapasy.jpgW dniach 25-26 w Żukowie k/Gdańska odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach styl klasyczny. W zawodach wzięło udział 80   najlepszych zawodników z 14 klubów obejmujących cztery województwa (wielkopolskie, lubuskie, zachodnio-pomorskie oraz pomorskie). Lubsko reprezentowało 8 zawodników. Najlepiej spisali się Dawid Korzyszczak kat.38 kg. oraz Marcel Koniecki kat.100 kg. Srebrny medal wywalczył debiutant w kat.73 kg. Piotr Kąkolewski. Medale brązowe wywalczyli natomiast Patryk Gubała kat. 85 kg. oraz Paweł Kozaczewski kat.59 kg. Na siódmym miejscu uplasował się kolejny debiutant Krystian Kasperski kat. 66 kg. Miejsce 8 przypadło natomiast Szymonowi Mormol kat.53 kg. oraz Hubertowi Fudali kat. 66 kg. W klasyfikacji drużynowej UKS „ZST” zajął II miejsce, przed UKS Kostrzyn i za Agrosem Żary. Zdobyte kolejne punkty we współzawodnictwie dzieci i młodzieży oraz zajęte II miejsce w klasyfikacji drużynowej stawiają lubskich zapaśników w gronie najlepszych klubów w makroregionie w grupie młodzików oświadczył Trener Mirosław Sawicki.
 
 
Integracyjny biwak w Dąbiu 2014
Wpisał: Administrator   
30.10.2014.
biwak.gifW dniach 26-27-28 września uczniowie klas 1, 2 i 3 gimnazjum wraz z nauczycielami – p. Anną Hekkert, p. Mirellą Cichowlas, p. Kamilą Gancarz i p. Joanną Ziębą spędzili biwak w ośrodku wypoczynkowym „Temar” w Dąbiu - położonym nad pięknym i malowniczym jeziorem. Biwak rozpoczął się od wspólnego grilla, a sobotni dzień upłynęło pod znakiem spacerów, grzybobrania,  rozgrywek siatkarskich i zabaw integracyjnych. Najwięcej wrażeń i emocji dostarczyło wspólne grzybobranie, a także konkurs, w którym uczniowie podzieleni na 4 osobowe grupy wykonywali różne zadania – m.in. lepili na czas zamek z piasku (polecam obejrzeć galerię zdjęć- bo jak się okazało wyobraźnia i twórczość naszych uczniów nie zna granic;). Sobota zakończyła się tańcami przy dyskotekowych rytmach do 21:30. W niedzielny poranek uczniowie mogli spokojnie podsumować biwak i odpocząć nad jeziorem przy pięknej słonecznej pogodzie. Wspólne zabawy, sielskie nastroje, dużo śmiechu, a przede wszystkim możliwość spędzenia ze sobą czasu poza murami szkoły sprawiły, że ten biwak pozostanie dla uczniów miłym wspomnieniem uwiecznionym również na zdjęciach, do obejrzenia których serdecznie zapraszamy.
 
 
Konkurs o patronie szkoły
Wpisał: Administrator   
24.10.2014.

bojanowski.jpg

„Każda dobra dusza jest jako ta świeca, która sama się spala, a innym przyświeca.”

23 października 2014r. odbył się szkolny konkurs wiedzy o patronie pod hasłem „Znam życie patrona szkoły – bł. Edmunda Bojanowskiego”. W konkursie udział wzięło 29 uczniów.
Największą wiedzą wykazała się Wiktoria Bennefelt z klasy II i zajęła I miejsce,
II miejsce – Kamil Kowalski z klasy III
III miejsce – Weronika Kucharska z klasy II

Organizatorzy:
Iwona Zimna
Patrycja Maciszonek - Sych

Galeria HTML, galeria FLASH

 

 
DZIEWCZYNY NA MEDAL
Wpisał: Administrator   
24.10.2014.

zapasy_n.pngW dniach 17-18 października w Koszalinie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek w zapasach. Zawody zgromadziły ok. 140  zawodników i zawodniczek z 20 klubów. Najlepiej z Lubskiej ekipy spisały się dziewczyny Natalia Tomiałowicz kat. 40 kg. (III miejsce) oraz Jagoda Borys kat. 37 kg. (II miejsce). Paweł Kozaczewski kat. 59 kg. oraz Patryk Gubała uplasowali się na piątych miejscach (wszyscy SP oraz Gim. im. Bojanowskiego w Lubsku). Przywiezionych 8 punktów w klasyfikacji współzawodnictwa dzieci i młodzieży to dobry wynik choć apetyty były większe oświadczył Trener Mirosław Sawicki.

Należy dodać, że oprócz atrakcji podczas turnieju zawodnicy mogli zwiedzić Mielno gdzie wszyscy nocowali oraz zaliczyć rześki spacer o poranku po plaży...

Lubscy zapaśnicy dziękują Lubskim Wodociągom i Kanalizacji za okazaną pomoc w realizacji wyjazdu.

Galeria HTML, galeria FLASH

 

 
Projekt PLAY OUR ANTHEMS, SHARE OUR TRADITIONS - wizyta we Włoszech
Wpisał: Administrator   
24.10.2014.

Czy podróże faktycznie kształcą?
„Play Our Anthems, Share Our Traditions”

Na to pytanie odpowiadają dziś uczniowie Gimnazjum im. E. Bojanowskiego w Lubsku, którzy dzięki swojej szkole mogli w dniach 12-17 października 2014r. zwiedzić włoską Sardynię.

Dzięki projektowi „Play Our Anthems, Share Our Traditions” dostałyśmy możliwość zwiedzenia miejsc, w których nigdy wcześniej nie mieliśmy możliwości być. Słyszeliśmy o włoskiej historii w szkole, w Internecie mogliśmy obejrzeć zdjęcia, ale jak się okazało wszystko to było niczym w porównaniu do możliwości zobaczenia tego na własne oczy!
Dzięki pobytowi we Włoszech poznałyśmy tamtejsze obyczaje, narodowe dania i sposób, w jaki edukują się włoscy uczniowie. Zapoznałyśmy mnóstwo cudownych ludzi, z którymi prędko nie stracimy kontaktu. Dla niektórych z nas była to także możliwość przeżycia swojego pierwszego lotu samolotem. Wśród wielu działań projektowych i atrakcji zapewnionych przez organizatorów z Włoch zwiedziliśmy wraz z innymi uczniami i nauczycielami m.in. „Grotę Gigantów” (Grotta Del Gigante). Została ona odkryta w 1840 roku podczas prowadzonych poszukiwań podziemnej rzeki Timavo, ale dla zwiedzających udostępniono ją dopiero na początku XX w. Uczestniczyliśmy również w przemarszu, gdzie wszyscy uczestnicy mogli zapoznać się z hymnami państw które brały udział w wymianie. Udaliśmy się do też do teatru i tam zaprezentowaliśmy przygotowany i pilnie wyćwiczone pod okiem nauczycieli hymn Włoch. Każdy z nas miał możliwość pomoczenia nóg  w Morzu Śródziemnym, a takiej okazji nie mamy przecież na co dzień! Odwiedziliśmy Prezydenta Miasta, który ku naszemu zdziwieniu ugościł nas przepysznymi włoskimi specjałami -  każdy z nas miał do wyboru pizzę, bułeczki lub inne smakołyki. W wolnych chwilach podziwialiśmy cudowne krajobrazy… udaliśmy się nawet do podnóża wulkanu. Mieliśmy okazje podziwiania widoków z wysokich szczytów gór. Każdego dnia zwiedziliśmy nowe zakamarki miasta, podglądając przy tym codzienną pracę Włochów, ich tradycje i sposób bycia. Dzięki tej wymianie zrozumiałyśmy jak ważna jest nauka języka angielskiego.
Chciałybyśmy Serdecznie podziękować Dyrekcji Szkoły im. Edmunda Bojanowskiego w Lubsku jak i organizatorom projektu za danie nam szansy na poznanie tego pięknego zakątka świata. Mamy nadzieje że nie zawiodłyśmy Państwa oczekiwań związanych z nami podczas podróży jak i pobytu.      

Galeria HTML, galeria FLASH

 
Pasje Pani Karin Dick
Wpisał: Administrator   
22.10.2014.

Opiekunka partnerskiej grupy z gimnazjum Winsen w czasie wolnym zajmuje się muzykowaniem. Posiada własny kameralny zespół muzyki dawnej. Warto bejrzeć film z nagraniem pięknego utworu muzycznego, a być może i u nas taka inicjatywa będzie miała szansę realizacji ? Pani Anna gra na gitarze, Pani Monika na flażolecie, oj byłby to ciekawy duet do którego mogliby dołączyć jeszcze inni nauczyciele a nawet uczniowie. Kto wie?

 
Biegi przełajowe w Lubsku
Wpisał: Administrator   
10.10.2014.
biegacz_clip.jpgW dniu 01.10.2014r. Nad zalewem „Karaś” Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubsku zorganizował biegi przełajowe. Wzięły w nich udział szkoły podstawowe, gimnazja oraz ponadgimnazjalne z terenu Lubska. Dziewczynki ze szkół podstawowych miały do pokonania dystans 800 m. Chłopcy ze szkół podstawowych 1000 m. Pozostałe grupy wiekowe pętlę wokół zalewu „Karaś”. Zawody rozegrano przy świetnych warunkach pogodowych. Frekwencja również dopisała. Bardzo dobrze podczas tych lekkoatletycznych zmagań spisali się zawodnicy z SP oraz Gimnazjum Bojanowskiego w Lubsku. Na piątym miejscu uplasował się Jakub Stanowski oraz Jagoda Borys. Złoty medal natomiast zdobyła Natalia Tomiałowicz. Z rąk Dyrektora  Ośrodka Sportu i Rekreacji Janusza Dudojcia podczas dekoracji Natalia otrzymała medal, dyplom oraz pamiątkowy kolorowy album. Na koniec imprezy wszyscy uczestnicy rozsmakowali się w ufundowanych przez OSiR w Lubsku kiełbaskach z grila.
Nauczyciele wychowania fizycznego Mirosław Sawicki i Piotr Wysokiński serdecznie gratulują wszystkim uczestnikom zawodów osiągniętych wyników i dziękują za postawę godną prawdziwego sportowca.
 
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 642