WERSJA ARCHIWALNA - Gimnazjum im. Edmunda Bojanowskiego w Lubsku
 
Start
16.06.2019.
Menu główne
Start
Aktualności
--> Dla uczniów <--
Zdjęcia klasowe
Gimnazjaliści z Lubska i Winsen znają polską kuchnię
Wpisał: Administrator   
09.10.2014.
 
Uroczystość wręczenia Złotych Tarcz i pasowania na ucznia klasy pierwszej
Wpisał: Administrator   
09.10.2014.

08 października w godzinach popołudniowych miała w naszej szkole miejsce podwójna uroczystość - Pasowanie i Ślubowanie na Ucznia Pierwszej Klasy oraz Wręczenie Złotych Tarcz.
Po uroczystym rozpoczęciu uroczystości nowych uczniów naszej szkoły przywitali: pani dyrektor Renata Jasińska oraz przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Kamil Kowalski. Następnie przystąpiono do ślubowania. Wszyscy uczniowie w skupieniu ślubowali m.in.  być chlubą rodziców, nauczycieli i środowiska lokalnego, być dobrym Polakiem i godnie służyć Ojczyźnie. Po ślubowaniu i wręczeniu tarcz szkolnych dyrektor szkoły pasowała uczniów symbolicznym ołówkiem.
W dalszej części uroczystości pierwszacy popisali się umiejętnościami recytatorskimi oraz wokalnymi, które rozbawiły i wzruszyły wszystkich zgromadzonych na naszej uroczystości.
W drugiej części uroczystości zgodnie z tradycją pani dyrektor wręczyła Złote Tarcze uczniom, którzy w ubiegłym roku szkolnym uzyskali najlepsze wyniki w nauce. Listy gratulacyjne otrzymali ich rodzice.
Laureatami Złotej Tarczy za rok szkolny 2013/2014 zostali:


  • Kl. II SP- Bankiewicz Anastazja, Dziewa Anna, Frank Daniel, Graczyk Witold, Janiak Patrycja, Karpiński Maksymilian, Kuzyk Nikola, Medyk Marcelina, Petsch Karolina, Perdoch Wiktoria, Rotkis Jędrzej, Zuba Oliwier,
  • KL. III SP- Jakub Buś, Szymon Dylewicz, Marta Heinemann, Bartłomiej Suchonek
  • KL. IV SP- Wiktoria Sosnowska, Dominika Sadowska, Milena Możdżeń, Wiktor Grabowski,
  • KL. V SP- Wiktoria Kołodziej, Karolina Stanowska, Paulina Babicka,
  • KL. VI SP- Julia Hakkert, Dagmara Kołodziej, Weronika Lech, Julia Słowikowska,
  • KL. II G – Oliwia Abraś, Weronika Kucharska, Marta Miśkiewicz, Paula Śliwka,
  • KL. III G – Magdalena Kuca,
  • KL. II LO- Daniel Paś, Katarzyna Płońska,
  • KL. III LO- Paulina Jasińska, Filip Kuca, Piotr Romańczuk, Mateusz Wójcik

Serdecznie gratulujemy.                                                  

Galeria HTML, galeria FLASH

 

 
Kaligrafia, sztuka pięknego pisania
Wpisał: Administrator   
07.10.2014.

"Kaligrafia, sztuka pięknego pisania" to projekt, który realizowany był w Lubsku i Veisiejai na Litwie w czerwcu i wrześniu tego roku.
Na filmie fragment działań projektowych jakie miały miejsce w obu szkołach partnerskich.

 

 
Korpus werblistów
Wpisał: Administrator   
02.10.2014.
werble.jpgSzkoła zakupiła zestaw profesjonalnych marszowych werbli. Zainteresowanych udziałem  w "Korpusie werblistów" zapraszamy na spotkania rekrutacyjne, które dbędą się w poniedziałek 6 października od godz.12-15.00 przy ul. Dworcowej ( niebieskie drzwi na zewnątrz budynku). Można przyjść ojedynczo lub w grupie. Celem spotkania będzie sprawdzenie poczucia rytmu oraz możliwości manualnych niezbędnych do doskonalenia gry na werblu.
Poniżej zdjęcia werbli zakupionych przez szkołę.
 
 
 
 
Otrzęsiny
Wpisał: Administrator   
02.10.2014.

otrzesiny 1W piątek, 26 września 2014r. w Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym im. E. Bojanowskiego w Lubsku odbyła się uroczystość Otrzęsin uczniów klas pierwszych. Uczniowie klas starszych przygotowali dla swoich młodszych kolegów kilka ciekawych konkurencji, a wśród nich tradycyjne picie mleka, koci makijaż, konkurs na maskotkę klasową. Klasy pierwsze zdały test i zostały przyjęte do naszej społeczności.
Witamy!!

Sylwia Pańkowska
Patrycja Maciszonek - Sych
 

 
Rozpoczęcie roku szkolnego - galeria
Wpisał: Administrator   
01.09.2014.

Galeria HTML, galeria FLASH

 
Zebranie z rodzicami
Wpisał: Administrator   
26.08.2014.
Zebranie z rodzicami odbędzie się w dniu 04.09.2014r. o godzinie 16.00.
 
Rozpoczęcie roku szkolnego
Wpisał: Administrator   
26.08.2014.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września 2014r. o godzinie 9.30.
 
ZGRUPOWANIE ZAPAŚNICZE
Wpisał: Administrator   
08.08.2014.

 

 

W dniach 21-30 lipca lubscy zapaśnicy przebywali na letnim zgrupowaniu w Łężeczkach nad jeziorem Chrzypskim. Pobyt w małej lecz malowniczej miejscowości niedaleko Chrzypska Wielkiego był przygotowaniem do drugiej części sezonu startowego po wakacjach. Doskonalenie techniki podczas treningów na macie, podnoszenie poziomu wydolności podczas marszobiegów oraz pływania kajakami, zajęcia na krytym basenie i gry zespołowe to dawka aktywności ruchowej, która na pewno przełoży się na wyniki sportowe w rundzie jesiennej stwierdził Trener Mirosław Sawicki. Teraz chwila roztrenowania i odpoczynku. Od początku września bierzemy się za systematyczne treningi. Każdy kto chce dołączyć do sekcji zapaśniczej UKS ZST Lubsko zapraszamy po wakacjach na zajęcia w poniedziałki, środy i piątki na godz. 15:30 (sala gimnastyczna Zespołu Szkół Technicznych w Lubsku). Sekcja zapaśnicza UKS ZST Lubsko serdecznie dziękuje firmie MAGNOLIA za słodki poczęstunek, który umilił pobyt dzieci z naszego miasta na zgrupowaniu.

Galeria HTML, galeria FLASH

 

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 28 - 36 z 642