WERSJA ARCHIWALNA - Gimnazjum im. Edmunda Bojanowskiego w Lubsku
 
Start
16.06.2019.
Menu główne
Start
Aktualności
--> Dla uczniów <--
Zdjęcia klasowe
Zakończenie roku szkolnego - galeria
Wpisał: Administrator   
28.06.2014.

 

wakacje2014.jpg

 

 

Galeria HTML, galeria FLASH

 

 
Zakończenie roku szkolnego
Wpisał: Administrator   
17.06.2014.

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się w dniu 27 czerwca 2014 o godz. 9.30 w budynku przy ul. Kolejowej 9.

 
Bal Gimnazjalny - galeria
Wpisał: Administrator   
16.06.2014.

 082

 

Galeria HTML, galeria FLASH

 
Wymiana polsko-niemiecka
Wpisał: Administrator   
16.06.2014.

W dniach 12.-16.05.2014r. odbyła się wymiana polsko-niemiecka współfinansowana przez PNWM.

Grupa polska odwiedziła swoich kolegów z gimnazjum w Winsen.  W trakcie tej wymiany młodzież miała za zadanie zrealizować Projekt Capoeira, czyli taniec połączony z walką. Uczniowie świetnie się bawili podczas tych zajęć, które specjalnie dla nich prowadził nauczyciel w-fu i muzyki. Popołudniami  odbywały się wycieczki krajoznawcze, m.in. rowerami nad Łabę, gdzie odbył się piknik, do Lüneburga, gdzie głównym punktem było muzeum soli, Hamburga, w którym młodzież miała okazję płynąć statkiem podziwiając przy okazji piękny port. Wieczorami oczywiście był czas wolny, podczas którego każdy miał możliwość bliżej poznać rodzinę goszczącą, swojego partnera, zwyczaje i tradycje. Grupa wróciła do Polski pełna wrażeń i miłych wspomnień. Teraz czeka z niecierpliwością na rewizytę w Lubsku już we wrześniu.

Galeria HTML, galeria FLASH

 


 
Z ZAPAŚNICZYCH MAT
Wpisał: Administrator   
30.05.2014.

zap_zap.jpgW Gniechowicach k/Wrocławia odbył się Międzywojewódzki Turniej Zapaśniczy młodzików i dzieci. Lubsko reprezentowało 13 wojowników. W zawodach startowało 137 zapaśników z 12 klubów. Po uroczystym otwarciu zawodów przez Dyrekcję Zespołu Szkół w Gniechowicach rozpoczęły się walki o medale. Najlepiej w zawodach spisał się Marcel Koniecki (Gim. Bojanowskiego w Lubsku), który w finale uznał wyższość zawodnika z Żar Piotra Siwaka i zajął IIm., oraz Patryk Gubała (SP-Bojanowskiego w Lubsku). Brązowe medale wywalczyli Wiktor Grabowski i Krystian Paś (SP-Bojanowskiego w Lubsku) oraz Szymon Mormol i Mateusz Piątek (SP-2 w Lubsku). Na Vm. Uplasowali się Nikodem Bobryk, Krystian Kuraś, Dawid Korzyszczak i Hubert Fudali (wszyscy SP-Bojanowskiego w Lubsku) , Patryk Grula (SP-2 w Lubsku) oraz Paweł Kozaczewski (Gim. Bojanowskiego w Lubsku) i Maciej Morawski (Gim. Królowej Jadwigi w Lubsku). Trener Mirosław Sawicki oznajmił, że wyniki osiągnięte przez lubskich zapaśników dobrze rokują i medali możemy spodziewać się również na Mistrzostwach Polski Młodzików.

Galeria HTML, galeria FLASH

 
MISTRZOSTWA POWIATU W LEKKOATLETYCE
Wpisał: Administrator   
30.05.2014.
W rozegranych Mistrzostwach Powiatu w lekkoatletyce świetnie spisali się uczniowie z Gimnazjum oraz Liceum Ogólnokształcącego im. E. Bojanowskiego w Lubsku. Zawody, które odbyły się na stadionie MOSiR w Żarach zgromadziły najlepszych zawodników z całego powiatu. Najlepiej spisała się Natalia Tomiałowicz z klasy I Gimnazjum im. E. Bojanowskiego, która w biegu na 600 m. zajęła  III m. Na m. 9 w biegu na 100m. uplasował się Kamil Bober oraz Sandra Szymańska. W biegu na 400 m. Sylwia Ziemba zajęła 10 m. natomiast w biegu na 300 m. Paweł Kozaczewski zajął 11m.
  
Sukces w wędkarstwie spławikowym
Wpisał: Administrator   
30.05.2014.
Dnia 17 maja na Zalewie Nowiniec w Lubsku, odbył się turniej wędkarski Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Lubsku. Organizatorem imprezy był zarząd Koła nr 3 w Lubsku.
Do rywalizacji przystąpiło 19 uczniów ze szkół podstawowych, oraz 12 ze szkół gimnazjalnych. Po krótkim wstępie i omówieniu regulaminu zawodów zawodnicy przystąpili do losowania stanowisk. Do wylosowanego numerku każdy z zawodników otrzymał paczkę haczyków ufundowanych przez firmę Jaxon. Rozejście się na stanowiska i przygotowanie do rywalizacji odbywało się bardzo sprawnie. O godzinie 9.40 sygnał do nęcenia, 9.45 rozpoczęło się trzy godzinne wędkowanie. Pogoda nie napawała optymizmem organizatorów. Jednak przelotny deszczyk nikogo nie przestraszył a zawodnicy intensywnie odławiali rybki, które brały różnie. Najczęściej łowiono płotki, okonki, wzdręgi. Trafiały się małe krąpiki, wymiarowe jazie i lin. Po trzygodzinnym wędkowaniu sędziowie ruszyli z wagą. Troszkę potrwało nim zważono ryby ponad trzydziestu zawodnikom. W między czasie można było skosztować kiełbasek z grilla. W końcu nadeszła najbardziej oczekiwana chwila, czyli ogłoszenie wyników. Wszyscy zawodnicy zebrali się przed stołami zastawionymi pucharami, medalami oraz wspaniałymi nagrodami. W kategorii szkół podstawowych drugie miejsce przypadło Gabrielowi Kucharskiemu ze szkoły podstawowej im. E. Bojanowskiego który uzyskał 1655 pkt. W szkołach gimnazjalnych  drugi był Dawid Urban z Gim. E. Bojanowskiego z wynikiem 785 pkt.  W klasyfikacji drużynowej nasza Szkoła Podstawowa zdobyła drugie miejsce w składzie Gabriel Kucharski, Piotr Kąkolewski, Hubert Białkowski, Dawid Korzyszczak. Gimnazjum w składzie Dawid Urban, Mateusz Goletz, Kacper Krukar, Bartosz Tosza zajęło trzecie miejsce. Każdy z zawodników otrzymał nagrodę, zwycięzcy indywidualni zostali udekorowani medalami. Szkoły które stanęły na podium otrzymały puchary Turniej, mimo nie ciekawej pogody odbył się w bardzo miłej atmosferze z dużą ilością humoru i optymizmu.

 

dyplom_wedkowanie.jpg
nagroda_wedkowanie.jpg
 
Play our anthems, Share our Traditions - wizyta w Rumunii
Wpisał: Administrator   
27.05.2014.
Realizacja projektu trwa 2 lata, począwszy od sierpnia 2013 r. w siedmiu krajach europejskich: Grecji, Turcji, Polsce, Rumunii, Bułgarii, Włoszech i Wielkiej Brytanii.
Trzecia wizyta odbyła się w Botoşanii, na Rumunii, trwała 5 dni od poniedziałku 12.05.2014 r. do piątku 16.05.2014. Z Gimnazjum i Liceum im. E. Bojanowskiego w Lubsku w projekcie wzięło udział 9 uczniów i 4 nauczycieli.

Nasi uczniowie mieli okazję zwiedzać i podziwiać zabytki, pomniki, muzea z regionu Suczawa, Botosanii w Rumunii. Odwiedziliśmy również rumuńskie gospodarstwo rolne, gdzie mieliśmy okazję spróbować tradycyjnych potraw regionalnych, malowane klasztory Bukowiny w: Sucevita i Voroneţ. Wzięliśmy udział w warsztatach ceramiki na Marginea gdzie widzieliśmy czarne tradycyjne garncarstwo rzemieślnicze.

Projekt ten pomógł nam porównać sposoby nauczania i oceniania w różnych krajach, w poznaniu lokalnej kultury, jak i doskonaleniu języka angielskiego i technologii informacyjno-komunikacyjnych przez gości i gospodarzy. A nasi uczniowie nawiązali wspaniałe przyjaźnie z uczniami zaprzyjaźnionych państw.
 
Projekt Comenius: "Play our anthems share our traditions" - Rumunia 12 -- 16 maj 2014r.
Wpisał: Administrator   
26.05.2014.
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 37 - 45 z 642