WERSJA ARCHIWALNA - Gimnazjum im. Edmunda Bojanowskiego w Lubsku
 
Start
22.08.2019.
Menu główne
Start
Aktualności
--> Dla uczniów <--
Zdjęcia klasowe
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - zapaśnicy na piątkę
Wpisał: Administrator   
26.03.2014.

zap_zap.jpgPięć medali zdobyli lubscy zapaśnicy w sobotę 20 marca w Kostrzynie n/Odrą gdzie z udziałem 141 zawodników z 12 klubów rozegrano Międzywojwódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach. Lubsko reprezentowało 12 zapaśników w grupie dzieci i młodzików. Najlepiej z lubskiej drużyny wypadł Paweł Kozaczewski (uczeń I klasy Gim. im. E. Bojanowskiego w Lubsku). Paweł zajął 2 m. nieznacznie przegrywając w finale z zawodnikiem z Bielawy na punkty 10:13. Brązowe medale wywalczyli Dawid Korzyszczak, Krystian Paś, Nikodem Bobryk (wszyscy SP im. E. Bojanowskiego w Lubsku) oraz Maciej Morawski (Gim. im. Królowej Jadwigi w Lubsku). Miejsca  5 wywalczyli Sebastian Śliwka i Marcel Koniecki (SP i Gim. im. E. Bojanowskiego) oraz Mateusz Piątek i Szymon Mormol (SP-2 Lubsko). Na miejscu 7 uplasowali się Krystian Kuraś, Hubert Fudali oraz Wiktor Grabowski (SP im. E. Bojanowskiego w Lubsku).

 

Lubscy zapaśnicy serdecznie dziękują firmie Lubskie Wodociągi i Kanalizacja za wszelką okazaną pomoc umożliwiającą wyjazd na zawody.

 

Galeria HTML, galeria FLASH

 
Powiatowa Liga Zapaśnicza Żary 19.03.2014r.
Wpisał: Administrator   
25.03.2014.

W czwartek 19.03.2014r. podczas dni otwartych Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach odbyła się Powiatowa Liga Zapaśnicza Młodzików w Zapasach. Zawody w grupach dziewcząt i chłopców rozegrano na trzech matach. Turniej w obecności Prezes MLKS Agros Żary Kamili Zgolak-Suszki, radnego miasta Żary Bogdana Kępińskiego oraz Wice Prezesa MLKS Agros Żary Framciszka Dendewicza otworzył Starosta Powiatu Marek Cieślak. W zawodach, które obfitowały w szereg emocjonujących walk wzięło udział 85 zawodników z Lipinek Łużyckich, Sieniawy Żarskiej, Grabika, Lubska oraz 4 sekcji z Żar. Nasze miasto reprezentowało 24 zawodników. Złote medale i pierwsze miajsca wywalczyli Nikodem Bobryk, Krystian Paś, Paweł Kozaczewski, Marcel Koniecki, Natalia Tomiałowicz (wszyscy SP oraz Gim. im. Bojanowskiego), Maciej Morawski (Gim. im. Królowej Jadwigi). A oto wyniki pozostałych zawodników: Wiktor Grabowski 2m. Brajan Rudnikicz 3m. Hubert Fudali 3m. Dawid Korzyszczak 3m. Krystian Kuraś 3m. Sebastian Śliwka 3m. Patryk Gubała 3m. Damian Goletz 2m. Natalia Kuraś 3m. Roksana Korzyszczak 2m. Paulina Babicka 2m. Karolina Stanowska 3m. Wiktoria Kołodziej 3m. (wszyscy SP oraz Gim. im. E. Bojanowskiego), Szymon Mormol 3m. Fabian Erkiert 2m. Patryk Grula 2m. Mateusz Piątek 3m. (wszyscy SP-2 w Lubsku).

 

Galeria HTML, galeria FLASH

 
Eliminacje gminne OTWP Młodzież Zapobiega Pożarom
Wpisał: Administrator   
20.03.2014.
mzp2014.jpg04 marca 2014r. w Urzędzie Miasta i Gminy Lubsko odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:  Klaudia Kuzyk, Norbert Sala i Jakub Rynkowski. Uczniowie rozwiązywali test. Na eliminacje powiatowe, które odbędą się w Żarach zakwalifikowali się Jakub Rynkowski, który zajął I miejsce i Klaudia Kuzyk, która zajęła II miejsce. III miejsce przypadło również naszemu uczniowi  Norbertowi Sala.
Finaliści otrzymali od organizatorów puchary, dyplomy i upominki.
 
Z ZAPAŚNICZYCH MAT
Wpisał: Administrator   
11.03.2014.

W ostatnią sobotę lubscy zapaśnicy odnotowali kolejny udany występ. Tym razem wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym „Izery Cup 2014”. W zawodach wystartowały dwie reprezentacje Niemiec i Czech oraz 12 klubów z Polski. Na trzech matach na sali OSiR w Starej Kamienicy k/Jeleniej Góry rywalizowało 150 zawodników. Najlepiej z drużyny UKS „ZST” Lubsko zaprezentował się  Marcel Koniecki (Gim. Bojanowskiego) i Krystian Paś (SP-Bojanowskiego). Obaj swoim rywalom nie dali żadnych szans. Zdobywając złote medale wygrali wszystkie walki przed czasem. Brązowe medale zdobyli natomiast Krystian Kuraś, Dawid Korzyszczak (SP-Bojanowskiego) oraz Mateusz Piątek (SP-2 Lubsko). Miejsc IV zdobył Nikodem Bobryk (SP-Bojanowskiego), natomiast Maciej Morawski (Gim. Królowej Jadwigi w Lubsku) zajął VI m. Miejsca VII zdobył Sebastian Śliwka (SP-Bojanowskiego), Patryk Grula oraz Fabian Erkiert (SP-2 Lubsko).

 pic_001_.jpg

 

pic_001_.jpg

 

 
ZAPAŚNICZY MECZ UKS "ZST" LUBSKO KONTRA "HEGEMON" NOWA SÓL
Wpisał: Administrator   
07.03.2014.

prezentacja_zawodnikow.jpgŚwietny start odnotowali lubscy zapaśnicy. W niedzielę 2 marca na sali MOSiR w Nowej Soli odbył się mecz zapaśniczy pomiędzy UKS "ZST" Lubsko a "Hegemonem" Nowa Sól. Przy pięknej oprawie muzycznej oraz efektach świetlych przed meczem na centralnej macie zapaśniczej dokonano prezentacji walczących zawodników. Po ceremonii otwarcia arbiter zawodów Przemysław Pulka dał sygnał do pierwszej walki. Przy dopingu przybyłej na salę MOSiR w Nowej Soli publiczności mogliśmy obejrzeć wiele ciekawych pojedynków. Uczestnicy turnieju to młodzicy i młodziczki, którzy walczyli w stylu wolnym naprzemian (dz. - chł.). Oczywiście zaczęły panie i one zakończyły. Zakończyły zwycięstwem pokonując w punktacji generalnej Nową Sól. Cennych wskazówek w narożniku naszym zawodnikom udzielał Trener Tobiasz Imbierski. Pamiątkowy puchar przyjechał więc do Lubska. A oto skład zwycięzkiej drużyny: Nikodem Bobryk, Wiktor Grabowski, Krystian Kuraś, Krystian Paś, Patryk Grula, Mateusz Piątek, Natalia Kuraś, Paulina Babicka, Roksana Korzyszczak, Karolina Stanowska, Jagoda Borys oraz Natalia Tomiałowicz.

 
Terminy egzaminu gimnazjalnego
Wpisał: Administrator   
28.02.2014.
egz_gim2014.jpg
 
Poczta Walentynkowa
Wpisał: Administrator   
25.02.2014.
 walentynki_2014.jpg
Dzień Świętego Walentego
To dzień dobry dla każdego!
W tym dniu wszyscy to wyznają,
że chcą kochać i kochają!


W naszej szkole Poczta Walentynowa pojawiła się już przed feriami. W bibliotece i świetlicy szkolnej można było nabyć kartki walentynkowe, a wypełnione i zaadresowane wrzucić do skrzynki.
Po feriach serduszkowi listonosze Mateusz Grabowy i Kamil Kowalski roznieśli walentynki adresatom. Radość z otrzymanych kartek była ogromna.
Uczniowie klas 4-6 upiekli i sprzedawali ciasto. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży w kwocie 80,07 złotych przekazaliśmy Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” dla 2-letniego Macieja Żukowskiego, który ma krótszą lewą nóżkę. Szansą na wyleczenie jest seria 5 operacji i intensywna rehabilitacja w Stanach Zjednoczonych, koszt leczenia to ok. 200 000 $.
To święto jest dobrą okazją do tego, żeby komuś powiedzieć, że się go lubi. To była bardzo miła akcja, ileż radości i zabawy przy tym było!


Organizatorzy akcji:
świetlica i biblioteka szkolna
 
 
Lubsko - Winsen
Wpisał: Administrator   
25.02.2014.

uczestnicy_wymiany.jpg

Na zdjęciu: grupa projektowa, która w maju pojedzie do Niemiec a we wrześniu będzie gospodarzem spotkania w Lubsku.
Od lewej lewej:Paulina, Weronika, Paula, Oliwia, Marta, Klaudia, Natalia chłopcy od lewej:Marcel, Norbert, Mateusz

 
Lubsko-Winsen
Wpisał: Administrator   
24.02.2014.

Zachęcamy uczniów gimnazjum do przeglądania bieżących i archiwalnych informacji i zdjęć z kilkuletnich wymian z uczniami gimnazjum Winsen (obok Hamburga). Prosimy też o kliknięcie przycisku "Lubię to". Z góry dziękujemy.

https://www.facebook.com/pages/Lubsko-Winsen/1461027657444745
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 64 - 72 z 642