WERSJA ARCHIWALNA - Gimnazjum im. Edmunda Bojanowskiego w Lubsku
 
Start
22.08.2019.
Menu główne
Start
Aktualności
--> Dla uczniów <--
Zdjęcia klasowe
Eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież zapobiega pożarom
Wpisał: Administrator   
18.02.2014.
fireman_animated4.gifW dniu 27.01.2014r. w Gimnazjum im. E. Bojanowskiego zostały przeprowadzone eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.  Udział wzięło 30 uczniów z klas I - III.

  • I miejsce zajął – Norbert Sala z klasy I
  • II miejsce – Klaudia Kuzyk z klasy I i Jakub Rynkowski z klasy IIIa

Uczniowie zakwalifikowali się do eliminacji gminnych, które odbędą się w marcu.

Turniej ten ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Służy popularyzowaniu znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, posługiwania się sprzętem gaśniczym oraz historii  i tradycji ruchu strażackiego.

Organizator Turnieju
Iwona Zimna
 
 
Lubsko - Winsen
Wpisał: Administrator   
17.02.2014.
people.jpg
12 maja 2014 do miejscowości Winsen pod Hamburgiem wyrusza 10 -osobowa grupa lubskich gimnazjalistów, których gościć będą rówieśnicy w niemieckiego gimnazjum.
Na zdjęciu: uczniowie z Gymnasium Winsen uczestniczący w projekcie wymiany

Hintere Reihe
Von links nach rechts
Paul, Marvin, Anneke, Sarah, Alina Junge, Michelle, AnnSophie

Vorne
Von links nach rechts
Paulina, Alina Hinsch, Amelie
 
Mam haka na raka
Wpisał: Administrator   
05.02.2014.
rak.jpgW dniu 30 stycznia 2014 roku w ZSO i E w Lubsku odbyła się VII edycja programu pt. "Mam haka na raka". Naszą szkołę reprezentował 5 - osobowa drużyna licealistów: Łukasz Goletz, Katarzyna Płońska, Weronika Budzianowska, Natalia Olejarz, Joanna Szymiałojć oraz 5-osobowa drużyna gimnazjalistów: Sylwia Zięba, Sandra Pawluczuk, Klaudia Rorat, Cezary Kołacki, Krystian Grabowy.  Uczniowie wzięli udział w teście wiedzy oraz konkursie plastycznym. W konkursie plastycznym praca naszych gimnazjalistów zajęła I miejsce, natomiast Łukasz Goletz  z klasy 1 LO zajął II miejsce w teście wiedzy.
Uczniom gratuluje godnego reprezentowania naszej szkoły.
Opiekunem grupy była Mirella Cichowlas nauczyciel biologii.
 
Wręczenie listów gratulacyjnych
Wpisał: Administrator   
04.02.2014.
diploma01.jpgW dniu 30 stycznia 2014 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość wręczania listów gratulacyjnych dla rodziców uczniów, którzy  w pierwszym semestrze roku szkolnego 2013/2014 osiągnęli średnie ocen powyżej 4,75. Na uroczystości zostali również uhonorowani dyplomami uczniowie, którzy w pierwszym semestrze mieli 100% frekwencję.
W pierwszej części spotkania w imieniu całej braci uczniowskiej przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Magdalena Kuca oraz jego Skarbnik Jakub Mól  podziękowali kwiatami dyrekcji szkoły za wsparcie i dobre słowo. Następnie w ramach podziękowania dla rodziców za ich trud włożony w wychowanie przedstawiono krótki program artystyczny, rozpoczynając od piosenki na nutę "Tylko we Lwowie" - "Tylko w Bojanie" w wykonaniu uczennic klasy III GA Roksany Karolewicz, Brygidy Pach, Aleksandry Korzyniewskiej oraz Adriany Łandy. Eryk Dobrzański z klasy III GB oraz Adrianna Łanda z III GA wyrecytowali piękne wiersze a całość uwieńczono prezentacją multimedialną na temat szkoły, jej sukcesów dydaktycznych i wychowawczych oraz działalności w bieżącym roku szkolnym. Warto wspomnieć, że niemało tego było, ale oczywiście liczymy na więcej, bo w naszej szkole jest się kim i czym pochwalić!
 
AP
 
Konkurs: Podróż w czasie  Europa za 100 lat
Wpisał: Administrator   
04.02.2014.

Stowarzyszenie „Duży zły wilk” (Grand méchant loup | Böser Wolf) ogłosiło konkurs dla zainteresowanych szkół i uczniów. Do 30 maja 2014 roku mogą zgłaszać swoje prace: teksty, fotografie i filmy na temat „Europa za 100 lat”.

 

Zadanie


Wyobraź sobie Europę za 100 lat: twój kraj, twoje miasto lub wieś albo inny kraj europejski. Napisz opowiadanie, zrób reportaż, wywiad, opowiedz historię w formie wymiany listów albo wiadomości elektronicznych… Niech wyobraźnia zabierze cię w podróż w czasie razem z organizatorami konkursu.

Ramy konkursu

Dlaczego akurat za 100 lat? W setną rocznicę wybuchu I wojny światowej, którą Europa obchodzi w tym roku, organizatorzy konkursu postanowili spojrzeć w przyszłość. W roku 2014 przypada też 60. rocznica podpisania Konwencji haskiej o ochronie podczas konfliktów zbrojnych dóbr kultury, czyli tego co nas otacza i tworzy nasze dziedzictwo.

 

Czytaj całość…
 
Greccy bogowie
Wpisał: Administrator   
31.01.2014.
 greccy_bogowie_001.jpg
 greccy_bogowie_001.jpg
 
 
Mitologia grecka
Wpisał: Administrator   
30.01.2014.
 
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach
Wpisał: Administrator   
28.01.2014.
zapasy12.jpgW dniu 25 stycznia na sali żarskiego "Promienia" odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w ramach cyklicznych zmagań Ligi Dolnośląskiej w zapasach. To duże stojące na wysokim poziomie zawody. W turnieju startowało 120 zawodników z 12 klubów reprezentujących trzy województwa. UKS "ZST" reprezentowało 10 zawodników. Najlepiej w tych zawodach wypadł Krystian Paś (SP-E. Bojanowskiego). Sympatyczny "Pasiu" wygrał wszystkie swoje walki przed czasem i podczas dekoracji od olimpijczyka z Barcelony Stanisława Pawłowskiego otrzymał złoty medal. Srebrny medal w tych zawodach wywalczył aktualnie piąty zawodnik Mistrzostw Polski Paweł Kozaczewski (Gim. E. Bojanowskiego). Medale brązowe wywalczyli natomiast Krystian Kuraś, Dawid Korzyszczak (SP-E. Bojanowskiego) oraz Mateusz Piątek SP-2 Lubsko. Na miejscu VI uplasował się Nikodem Bobryk (SP-E. Bojanowskiego). VII m. wywalczyli Hubert Fudali i Wiktor Grabowski (SP-E. Bojanowskiego). Na VIII miejscu natomiast uplasowali się Michał Rotkis (Gim. E. Bojanowskiego) i Patryk Grula SP-2 Lubsko.
 
Rejonowy Konkurs Języka Angielskiego
Wpisał: Administrator   
27.01.2014.
uk.jpgW czwartek 23.01.2014 r. odbył się w naszej szkole etap rejonowy konkursu języka angielskiego. W zawodach wzięło udział 66 osób z powiatu żarskiego i żagańskiego. Uczestników oraz ich opiekunów ugościli uczniowie klasy II GA: Bartłomiej Barski, Krystian Bombała, Szymon Drobniak, Klaudia Kurylak, Dominik Rudzis, Łukasz Sawron i Łukasz Turzyński.
Pod kierunkiem nauczyciela języka angielskiego, Gabrieli Klessy, zadbali oni o stronę organizacyjną konkursu, przygotowali sale, w których odbywał się konkurs, a także poczęstunek dla uczestników oraz ich opiekunów. Uczniowie klasy II GA realizowali to zadanie w ramach projektu edukacyjnego.
 
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 73 - 81 z 642