WERSJA ARCHIWALNA - Gimnazjum im. Edmunda Bojanowskiego w Lubsku
 
Start
16.06.2019.
Menu główne
Start
Aktualności
--> Dla uczniów <--
Zdjęcia klasowe
Poleczka w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 3 w Lubsku
Wpisał: Administrator   
11.12.2014.
 
Play Our Anthems, Share Our Traditions Lubsko - Poland
Wpisał: Administrator   
10.12.2014.
 
VII Wojewódzki Konkurs Krajoznawczy
Wpisał: Administrator   
10.12.2014.
dyplom_woznica.jpg
 
Gala Nadania Sztandaru Szkołom im. Edmunda Bojanowskiego w Lubsku
Wpisał: Administrator   
05.12.2014.
sztandar.pngW życiu każdego człowieka są chwile niezwykłe, które zapadają na stałe w jego pamięci. Takim doniosłym wydarzeniem dla dzieci, rodziców, dyrekcji, grona pedagogicznego i pracowników Szkół imienia Edmunda Bojanowskiego w Lubsku jest uroczystość nadania sztandaru, ufundowanego przez organ prowadzący - Zakład Doskonalenia Zawodowego w Zielonej Górze.
Ta niezwykle podniosła uroczystość, która na zawsze zapisze się na kartach historii szkoły odbyła się 2 grudnia 2014 roku. Tego dnia obchodziliśmy także Święto Patrona Szkoły oraz gościliśmy partnerów z projektu pt.: „Grajmy nasze hymny, dzielmy się naszymi tradycjami”.
O godzinie 10:00 goście, nauczyciele i młodzież szkolna uczestniczyli w mszy świętej celebrowanej przez księdza  proboszcza Władysława Tasiora, na której odbyła się ceremonia poświęcenia Sztandaru- symbolu nauki i pracy dla dobra szkoły, gminy i ojczyzny.
Dalsza część uroczystości odbyła się w Lubskim Domu Kultury, prowadzili ją Joanna Zięba i Mirosław Sawicki. Rozpoczęła się ona polonezem w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. E. Bojanowskiego. Uświetniły ją także poczty sztandarowe z zaprzyjaźnionych szkół .
Pani Dyrektor Renata Jasińska przywitała zgromadzonych gości. Następnie Prezes Zarządu Zakładu Doskonalenia Zawodowego Jarzy Stawski wręczył sztandar Pani Dyrektor, kolejnym krokiem było przekazanie go Szkolnemu Pocztowi Sztandarowemu, w skład którego weszli wyróżnieni uczniowie : Marta Miśkiewicz, Weronika Kucharska i Marcel Koniecki.
Sztandar jest wyrazem szacunku dla symboli szkolnych i państwowych. Uczy godnej postawy i skłania do przejmowania zasad postępowania Patrona Szkoły- bł. Edmunda Bojanowskiego. Awers: wykonany jest z tkaniny satynowej w kolorze ecru. Prawa strona to wizerunek Patrona Szkoły z napisem: „Szkoły im. Edmunda Bojanowskiego w Lubsku”. Rewers: wykonany z tkaniny satynowej w kolorze czerwonym z białym orłem w tle i napisem Rzeczpospolita Polska.   
Kolejnym ważnym punktem programu było ślubowanie, do którego wystąpili wzorowi uczniowie Szkół im. Edmunda Bojanowskiego: Patrycja Janiak, Emilia Sokołowska, Szymon Dylewicz, Wiktor Grabowski, Adrian Hulko, Dagmara Kołodziej, Martyna Jasińska, Rafał Zawała, Daniel Paś, Sylwia Ziemba, Eryk Dobrzański, Paula Śliwka. Tekst ślubowania został uroczyście zadeklamowany przez uczennicę klasy VI Julię Hekkert.
Głos zabrali również zaproszeni goście, podziękowania złożyła  Pani Wioletta Markulak wizytator z Kuratorium Oświaty. Natomiast w imieniu palcówek oświatowych głos zabrali: Pani Elżbieta Haściło- Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1, Pani Monika Przysmak- Dyrektor Niepublicznego Gimnazjum dla Młodzieży w Lubsku, Pan Sławomir Muzyka- Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jasieniu.
Kolejna część programu poświęcona była historii Szkół Bojanowskich, które istnieją już od 2005 roku. Prezentację multimedialną przygotowała i przedstawiła zgromadzonym gościom Pani Joanna Zięba.
Następnie reprezentanci szkół partnerskich realizujący program projektu: „Grajmy nasze hymny, dzielmy się naszymi tradycjami” kolejno prezentowali polski hymn. Byli to partnerzy z Bułgarii, Grecji, Włoch, Turcji i Rumunii. Aranżacja hymnu polskiego była wielce oryginalna i urozmaicona. Zwieńczeniem hołdu złożonego polskiej tradycji, było odśpiewanie hymnu polskiego przez  Dyrekcję, Grono Pedagogiczne i uczniów Szkół Bojanowskich.
Uroczym akcentem była prezentacja tańca przez najmłodszych wykonawców z Przedszkola numer 3 w Lubsku. Wywołała uśmiech na twarzach zgromadzonych gości.
W najważniejszych momentach uroczystości mogliśmy usłyszeć dźwięk werbli marszowych. W skład „Korpusu werblistów” weszli uczniowie Szkół im. Edmunda Bojanowskiego, którzy wykazali się doskonałym poczuciem rytmu. Dzięki Panu Stefanowi Ciężkowskiemu, który czuwał nad przygotowaniem,  uczniowie mogli uświetnić tak ważną uroczystość.
W ostatniej części programu swoje umiejętności artystyczne zaprezentowali przedstawiciele szkół partnerskich, uczestniczących w projekcie „Grajmy nasze hymny, dzielmy się naszymi tradycjami”. Jako pierwsi zaprezentowali się goście z Bułgarii, którzy w pięknych strojach zatańczyli tradycyjny, bułgarski taniec. Następnie zostaliśmy wprowadzeni w świąteczny nastrój dzięki wysłuchaniu kolędy w wykonaniu grupy z Rumunii. Również reprezentanci Włoch, Grecji oraz Turcji zaprezentowali tradycyjne tańce, mięliśmy także okazję zobaczyć ich wspaniałe, narodowe stroje.
Nie obyło się także bez podziękowań sponsorom, na których pomoc zawsze mogą liczyć Szkoły  im. E. Bojanowskiego. Pani Dyrektor Renata Jasińska przekazała podziękowania dla Pani Angeli Rajman – przedstawicielki firmy Magnolia, która zawsze swoimi słodkościami wspiera działania szkoły.
Dziękujemy wszystkim, którzy nawet w jak najskromniejszy sposób przyczynili się do pomocy, służyli wsparciem, tworzyli atmosferę tak podniosłego święta w naszej placówce, pozostawiając niezatarte wspomnienia i mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

MN
AZ
 
 
Brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików w zapasach styl klasyczny dla zawodnika z Lubska
Wpisał: Administrator   
05.12.2014.

W Janowie Lubelskim w dniach 28-30 listopada odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach styl klasyczny. Świetnie w tej imprezie wypadł zapaśnik z UKS „ZST” Lubsko Marcel Koniecki (uczeń II klasy Gimnazjum im. E. Bojanowskiego w Lubsku). Marcel w kat. wagowej do 100 kg. wywalczył brązowy medal kładąc w ostatniej walce na łopatki swojego przeciwnika Damiana Wodo z Radomska. Paweł Kozaczewski kat. 59 kg. zajął 8 miejsce, natomiast Dawid Korzyszczak kat. 38 kg. wywalczył 12 miejsce. Brązowy medal Marcela Konieckiego to pierwszy w pięcioletniej historii lubskich zapasów medal z Mistrzostw Polski Młodzików oświadczył trener Mirosław Sawicki. W zawodach startowało 206 zawodników z 45 klubów z całej Polski. Za pomoc w organizacji wyjazdu na Mistrzostwa Polski UKS „ZST” dziękuję Lubskim Wodociągom i Kanalizacji.
 
 
 
 
Gimnazjum im. E. Bojanowskiego ugości Europę
Wpisał: Administrator   
28.11.2014.
W dniach od 1 do 5 grudnia bieżącego roku Gimnazjum im. E. Bojanowskiego przyjmie w szkolne progi gości z zagranicy. Mowa oczywiście o partnerach projektu Play our anthems, share our traditions, którzy tym razem odwiedzają Polskę. Od wielu tygodni gimnazjaliści i ich nauczyciele prowadzą przygotowania do przyjęcia partnerów z Włoch, Grecji, Bułgarii, Rumunii oraz Turcji. Wśród planowanych działań znajdują się m.in. spotkania integracyjne, zapoznanie gości z historią i strukturą regionu, wyjazdy krajoznawcze itp.
Do od dawna wyczekiwanej wizyty pozostało już tylko kilka dni. Nie możemy się doczekać!
 
Gala Nadania Sztandaru Szkołom im. E. Bojanowskiego
Wpisał: Administrator   
28.11.2014.
sztandar.pngTrwają przygotowania organizacji Gali Nadania Sztandaru Szkołom im. E. Bojanowskiego w Lubsku. Uczniowie i nauczyciele wspólnie planują uroczystość, która dla ich szkół stanowić będzie jeden z najważniejszych dni. Zaprosiliśmy już gości, udekorowaliśmy Lubski Dom Kultury, przygotowaliśmy liczne atrakcje. Pozostaje odliczanie kolejnych dni do dnia 2 grudnia 2014, czyli do dnia, w którym otrzymamy nowy sztandar.
 
Cztery medale lubskich zapaśników
Wpisał: Administrator   
20.11.2014.
zapasy_mod.jpgW dniu 08.11.2014r. w Pieńsku odbyła się kolejna edycja Międzywojewódzkiej Ligi Zapaśniczej. W zawodach tych startowało 140 zawodników z 16 klubów z woj. dolnośląskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Organizatorem był UKS „Hutnik” Pieńsk. Lubsko reprezentowało 10 zawodników. Żadnych szans nie dał swoim rywalom Dawid Korzyszczak Gim. Bojanowskiego w Lubsku. Wygrał swoje wszystkie walki i przywiózł z Pieńska złoty medal. Bardzo dobrze wypadli również Szymon Mormol SP 2 w Lubsku oraz Krystian Paś SP Bojanowskiego w Lubsku, którzy zajęli drugie miejsca. Brązowy medal zdobył natomiast Patryk Gubała SP Bojanowskiego w Lubsku. Na wysokich piątych miejscach po świetnych walkach uplasowali się Krystian Kuraś, Wiktor Grabowski oraz Nikodem Bobryk (wszyscy SP Bojanowskiego). Miejsca VII wywalczyli natomiast Paweł Kozaczewski, Sebastian Śliwka oraz Hubert Fudali (wszyscy Gim. Bojanowskiego). Uczniowski Klub Sportowy „ZST” za wszelką okazaną pomoc w realizacji sportowych zamierzeń dziękuje Lubskim Wodociągom i Kanalizacji.
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 642